Ambulancia hepatopankreatobiliárnej a miniinvazívnej chirurgie

Lekári

doc. MUDr. Juraj Miklušica, PhD., CETC | prof. MUDr. Ľudovít Laca, PhD.; | MUDr. Miroslav Pindura | MUDr. Blažej Palkoci, PhD. | MUDr. Roman Kyčina | MUDr. Martin Vojtko, PhD.

Sestry

Marta Balková, dipl. s. | Mgr. Janka Kohútová
Ordinačné hodiny
Dni v týždni V čase
Pondelok 8:00 — 13:00
Utorok neordinuje
Streda neordinuje
Štvrtok neordinuje
Piatok 8:00 — 13:00

Ambulancia hepatopankreatobiliárnej chirurgie je zameraná na diagnostiku a menežment liečby  ochorení pečene, pankreasu, žlčníka a žlčových ciest. Na ambulancii sledujeme pacientov v pooperačnom období, realizujeme dispenzár pacientov po operáciách pre zhubné a nezhubné ochorenia pečene, pankreasu, žlčníka a žlčových ciest. Spolupracujeme s pracoviskom intervenčnej rádiológie Rádiologickej kliniky UNM, Onkologickým oddelením UNM a Internou klinikou gastroenterológie UNM. Zameriava sa najmä na diagnostiku a liečbu pacientov s onkologickým ochorením pečene, pankreasu, žlčníka a žlčových ciest, taktiež liečbu nezhubných ochorení pečene ako sú benigné nádory, cystické lézie pečene a Echinokokózu pečene, chronickú pankreatitídu, prítomnosť kameňov v žlčových cestách.

Ambulancia sa nachádza v Šteinerovom chirurgickom pavilóne na prízemí, č. dverí 044. Na vyšetrenie si pacient donesie kompletnú zdravotnú dokumentáciu, CD nosič s výsledkami zobrazovacích metód - MR, CT, PET/CT, alebo ich realizujúce pracovisko cez systém PACS zašle do UNM, výsledky laboratórnych vyšetrení. Na ambulanciu hepatopankreatobiliárnej chirurgie sa neobjednávajú pacienti s kameňmi v žlčníku. Títo pacienti budú vyšetrení na Všeobecnej chirurgickej ambulancii.

Na vyšetrenie je potrebné vopred sa objednať kliknutím na objednať vyšetrenie, alebo sa môžete objednať aj prostredníctvom Klientskeho centra UNM na telefónnych číslach: 043/4203 994043/4203 995.