Nadácia Markíza podporila detskú psychiatriu

  • 08.12.2023

Vo štvrtok 7. decembra vyvrcholila niekoľkotýždňová verejná zbierka Nadácie Markíza, ktorej cieľom bolo získať finančnú pomoc na vybudovanie denného psychiatrického stacionára pre detských a adolescentných pacientov liečených v našej nemocnici. Vďaka partnerom televízie Markíza - UniCredit Bank a Uniqa a vďaka divákom a širokej verejnosti sa podarilo vyzbierať 118 000 eur!

Projekt Nadácie Markíza tento raz upriamoval pozornosť na vážnu celospoločenskú tému, na duševné zdravie našich detí. Boli do neho zapojené viaceré populárne osobnosti známe z programov televízie Markíza. Počas Dňa nadácie Markíza sa vystriedali vo vysielaní štvrtkového Telerána a večer, ozdobení symbolom modrého srdca, oslovovali ľudí na bratislavských vianočných trhoch.

 Projekt podporili herci z úspešného televízneho seriálu Dunaj, k vašim službám - Jana Majeská, Ján Koleník, Petra Dubayová, Jana Kovalčíková, Marek Rozkoš a ďalší. Sympatický tanečný pár z Lets Dance Vratko Sirági a Anna Riebauerová. A tiež tvár populárnej reality šou Farma - hospodár Martin Bagár, ktorý bol v našej nemocnici aj so svojou fenkou potešiť detských pacientov.

Symbolický šek si vo vysielaní Telerána prevzal z rúk generálneho riaditeľa Televízie Markíza Petra Gažíka riaditeľ Univerzitnej nemocnice v Martine Ivan Kocan.


Ďakujeme, že ste sa rozhodli pomáhať deťom s duševnými poruchami 💙💙💙