Dar od detí zo zš Hurbanova

  • 04.03.2024

Žiaci zo základnej školy Hurbanova obdarovali predčasne narodené deti na Neonatologickej klinike UNM. Veľmi pekné a úprimné gesto dojalo aj samotných zdravotníkov kliniky. „Je to pre nás veľká vďačnosť a prekvapenie. Ťažko sme hľadali slová, keď sme sa od pani riaditeľky dozvedeli, že deti sa rozhodli peniaze, ktoré mohli použiť pre seba, venovať našim malým pacientom. Je krásne, že dokážu myslieť na tých najkrehkejších, ktorí tú pomoc potrebujú. Ďakujeme veľmi pekne,“ povedala počas odovzdania darov primárka kliniky - prof. MUDr. Katarína Maťašová, PhD.

Celá myšlienka sa zrodila ešte minulý rok pred Vianocami, kedy škola organizovala vianočné trhy. „Napadlo nás, že keď výťažok z predaja výrobkov nerozdelíme, ale dáme za všetky naše triedy dokopy, bude väčší a budeme vedieť viac pomôcť. Rozhodli sme sa ich venovať na tieto maličké detičky, sami sme deti, tak chceme pomáhať mladším generáciám. Bolo veľmi dojemné vidieť ich, ani nás nenapadlo, že sú také malinké. Chceme sa poďakovať všetkým, ktorí k tomu prispeli. Je pekné spraviť dobrý skutok,“ povedali po návšteve kliniky deviataci Alžbeta a Sebastián zo zš Hurbanova. Za tento skutok ich pochválila aj riaditeľka školy Renáta Mračková: „Som na žiakov veľmi hrdá, mohli si vybrať z viacerých možností, kam peniaze venujú, no ich jednoznačné rozhodnutie bolo, že to bude martinská neonatológia. Milo ma prekvapili a znamená to, že ich vedieme správnym smerom.“

Z výťažku nakúpili najmä polohovacie pomôcky, ktoré sú dôležité pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti pre predčasne narodené deti a rôzne iné pomôcky, podľa potreby kliniky. No ani žiaci neodišli naprázdno. Zdravotníci im podarovali športové predmety a pozdrav od detičiek z inkubátora – odtlačky nožičiek ako súčasť maľby.

ĎAKUJEME