Nové priestory na detskej chirurgii

V lôžkovej časti Kliniky detskej chirurgie JLF UK a UNM sa uskutočnila čiastočná rekonštrukcia existujúcich priestorov. Z dôvodu nedostatku lôžok sa vedenie kliniky rozhodlo dennú miestnosť lekárov prerobiť na izbu pre pacientov.

Ide o nadštandardné priestory vybavené menším lôžkom pre novorodencov a batoľatá, väčšie lôžko je určené pre staršie deti. Izba disponuje vlastným sociálnym zariadením, mikrovlnnou rúrou, chladničkou a rýchlovarnou kanvicou. Stenám dominujú veselé maľby tak, ako je tomu aj na ďalších izbách Kliniky detskej chirurgie. „Sme nesmierne radi, že sa nám podarilo pôvodné priestory premeniť na izbu pre pacientov, dokonca s nadštandardným vybavením“ tvrdí MUDr. Marián Molnár, PhD., MBA, zástupca prednostu Kliniky detskej chirurgie JLF UK a UNM a dodáva, že vďaka patrí predovšetkým sponzorom podieľajúcim sa na financovaní projektu: Občianske združenie Matka a dieťa Turca, Continental Matador Truck Tires s.r.o., BEST SLOVAKIA s.r.o., Reštaurácia a Café Pasáž, Neinvestičný fond Rozvoj detskej chirurgie a Univerzitná nemocnica Martin.

Stavebno-udržiavacie práce pozostávali v čiastočnej rekonštrukcii kanalizácie a vodovodu. Sociálne zariadenie prešlo kompletnou zmenou vrátane výmeny vane za sprchový kút, vybudovania WC a osadenia nových obkladov a dlažieb. Výmenou prešli okná, radiátory, svietidlá, podlahy, omietky stien a kazetové stropy. Miestnosť je pripravená na osadenie klimatizácie.

Radi by sme touto cestou vyjadrili vďaku za finančné dary, ktoré pomáhajú zveľaďovať Kliniku detskej chirurgie JLF UK a UNM. Prostriedky využívame na zakúpenie materiálno-technického vybavenia na lôžkové oddelenie, ambulanciu a operačnú sálu, a taktiež na školiace aktivity našich lekárov a zdravotných sestier za účelom zvyšovania kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti.