Sme bronzovou nemocnicou roka 2023

  • 05.12.2023

Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy INEKO zverejnil rebríček slovenských nemocníc, ktoré hodnotili podľa vybraných ukazovateľov kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti, operačných skúseností lekárov, náročnosti diagnóz, spokojnosti pacientov, hospodárenia a transparentnosti. UNM si udržala bronzovú priečku medzi univerzitnými a fakultnými nemocnicami.

Stále dosahujeme najvyššiu mieru spokojnosti pacientov s poskytnutou zdravotnou starostlivosťou. Podľa správy INEKO sme si medziročne bodovo polepšili pri indikátoroch kvality a pri priemernej náročnosti liečených pacientov. Dosahovanie lepších hodnôt indikátorov kvality nám neumožňuje druhý najvyšší CMI index (priemerná medicínsko-ekonomická náročnosť diagnóz pacientov) medzi nemocnicami na Slovensku. Ako koncová nemocnica máme oproti iným menším nemocniciam ťažké hospitalizačné prípady, ktoré sú prirodzene spojené s väčšími zdravotnými komplikáciami a aj väčším rizikom úmrtí.

Riaditeľ UNM MUDr. Ivan Kocan na margo rebríčka INEKO uviedol, že nemocnica je hrdá, že si dlhodobo udržiava stabilnú pozíciu medzi najlepšími univerzitnými a fakultnými nemocnicami na Slovensku. „Máme tím odborníkov s dlhoročnými skúsenosťami, ktorí poskytujú našim pacientom kvalitnú zdravotnú starostlivosť. Záleží nám na tom, aby sa pacienti na nás obracali s dôverou a odchádzali z našej nemocnice spokojní. Budeme robiť všetko preto, aby sme túto ambíciu napĺňali“ dodal v súvislosti s ocenením. Zároveň poďakoval zdravotníkom za dobre odvádzanú prácu a vyzdvihol ich zásluhy na získaní ocenenia.